Kdo jsme a co děláme

Jsme jedním z největších výrobců schodišť v České republice. Hlavním výrobním artiklem jsou celodřevěná schodiště různých typů a tvarů ze všech dostupných materiálů. Dále vyrábíme sendvičové vchodové dveře různých tříd bezpečnosti. V neposlední řadě vyrábíme ocelová schodiště interiérová a venkovní, pro individuální i průmyslové použití. Všechny naše produkty jsou vyráběny pomocí nejnovějších konstrukčních programů a technologických postupů. Zakládáme si na kompletním servisu pro zákazníka od návrhu až po samotnou montáž.

 

Vyberte si ty pravé schody na míru!

 

Naše cíle

Ve spolupráci s předními výrobci technologických zařízení a softwaru se snažíme o co nejvyšší funkčnost a kvalitu zpracování našich výrobků. Naším cílem je co nejvíce vyhovět přání zákazníka a splnit tak jeho požadavky na prvek domácnosti, který bude využíván po mnoho dalších let.

 

Současnost

Naše společnost nyní připravuje další výstavbu, tentokrát nové vzorkové prodejny přímo u hlavní silni E55. Cílem této investice je zviditelnit naši společnost a přiblížit se více zákazníkům. 

Ve vzorkovně bude vystavena většina naší produkce na celkové výměře 255 m2.

 

 

2021 
Firma rozšířila použitelnost obnovitelných zdrojů a navýšila svou fotovoltaickou elektrárnu na 82 kWp. 

Aktuálně se naše výrobní prostory rozléhají na ploše 5 033 m2. 

 

 

2020 
Technickým a zkušebním ústavem stavebním bylo naší firmě vydáno Evropské technické posouzení. Tato dokumentace obsahuje zejména statickou analýzu, projektovou dokumentaci a montážní pokyny výroby schodišť. 

 

2019 
Rozšíření sušáren na aktuální kapacitu 225 m3. S touto kapacitou jsme plně soběstační v sušení řezivy pro vlastní spotřebu. Sušárny jsou napájeny z vlastních zdrojů.

 

 

 

2016 
Pořízení plně-automatické linky na nerezové komponenty, což opět zkvalitnilo a zrychlilo výrobu nerezových doplňků ke schodištím, které se staly v posledních letech důležitým doplňkem a designovým prvkem schodišť. Ve stejném roce bylo zakoupeno třetí CNC obráběcí centrum, které se tak zapojilo do flotily center na výrobu schodišť a dveří.

 

 

2014
Firma přechází na nový konstrukční program COMPAS, který posouvá možnosti konstruktérů k mnohem přesnějšímu a detailnější vypracování podkladů jak pro zákazníka, tak hlavně pro výrobu. Data jsou již centralizována a obráběcím centrům zpřístupněna on-line.

 

 

2013 
Výstavba nové expediční haly a lakovny vč. pořízení plně automatické lakovací linky.  

 

2011 
Bylo zakoupeno druhé CNC obráběcí centrum značky REICHENBACHER

 

2009
Vzhledem k rostoucímu množství zakázek byly stávající prostory již nevyhovující, a tak jsme zrekonstruovali, a hlavně rozšířili výrobní prostory. Dříve dvě samostatné budovy byly nově spojeny pod jednu střechu. 

2006 
Zahájena výroba nového sortimentu, kterým se staly vchodové dveře mnoha tvarů a typů tak, aby si zákazník dokázal vybrat kvalitní dřevěné dveře s vysokou mírou bezpečnosti, tepelné s zvukové izolace. Dveře je možné osadit od klasického zámku až biometrický zámek.

 

 

 

Historie firmy

2002 - firma rozdělena na obchodní a výrobní část. Obchodem, marketingem a montážemi se nově zabývala firma Schody Stadler, která přesídlila do Českých Budějovic. Výrobou se dále zabývala nově pojmenovaná firma SGA Schody s.r.o.

1999 - vybudována nová administrativní budova se vzorkovnou a rozšířena lakovna

1998 - zakoupeno první CNC obráběcí centrum, jež výrazně zvýšilo přesnost a kvalitu vyráběných produktů.  

1996 - založena firma jako dceřiná společnost firmy Stadler Treppen a Günztaler Treppenbau s názvem Stadler-Graf-Ambit s.r.o. V prostorách stávající truhlárny byla zahájena ruční výroba celodřevěných schodišť.